Jantar Sp. z o.o. wraz z Partnerami strategicznymi  Zebra Technologies i NCR Voyix, a także GS1 Esotiq & Henderson, Polskie ePłatności, Sawaryn i Partnerzy sp.k. Kancelaria Prawna, Bezpiecznyhandel.pl, Polskie Stowarzyszenie Najemców Powierzchni Handlowych, Biosystem, Gondella, Kariera w Górach oraz JK System Czerniak Sp.J. gościli klientów na specjalnym evencie, jakim jest Jantar Retail Forum! 

Jantar Retail Forum to jednodniowe wydarzenie, które odbyło się 18 czerwca w Bielsku-Białej. Składało się z konferencji oraz panelu, skierowane do branży retail, przedstawicieli i właścicieli sieci spożywczych, non food, hurtowni oraz e-commerce i dotyczy przybliżenia szeroko pojętego tematu, jakim jest bezpieczeństwo w handlu detalicznym. Podczas konferencji uczestnicy poznali najnowsze trendy i technologie w zakresie bezpieczeństwa, a także strategie, które pomogą im chronić swoje sklepy przed kradzieżami i oszustwami, które jak wiadomo, z roku na rok są coraz bardziej powszechne – szczególnie wśród przedsiębiorstw handlowych. Dzięki demonstracji w demo roomie uczestnicy mieli okazję w praktyce przekonać się o tym, że RFID może być zastosowane wszędzie tam, gdzie wymagana jest identyfikacja oraz kontrola procesów i ich poszczególnych elementów.

Podczas eventu – eksperci, tacy jak Shona Peel (NCR Voyix), Mark Thomson (Zebra Technologies), Łukasz Grzesik, Grzegorz Laskowski (Esotiq & Henderson), Mateusz Sawaryn (Sawaryn i Partnerzy sp.k. Kancelaria Prawna), Elżbieta Tomaszewska (Polskie e-Płatności), Krzysztof Czerniak (JK System Czerniak Sp.J.) oraz Jarosław Bułka (Jantar Sp. z o.o.) podzielili się swoją wiedzą na temat zapobiegania stratom przy kasach, priorytetów w zakresie bezpieczeństwa w handlu detalicznym, rozważą wciąż rosnący problem kradzieży w sklepach i przedstawili zastosowania technologii RFID w zabezpieczaniu produktów i zapobieganiu kradzieżom w sklepach autonomicznych. Poruszyli również zagadnienia związane z praktycznym zastosowaniem systemów zabezpieczających okiem klientów oraz najnowsze trendy w oszustwach.

Prelegenci:

Jarosław Bułka – Jantar Sp. z o.o. – Ekspert w dziedzinie transformacji cyfrowej organizacji, analizy sygnałów i danych, modeli uczenia maszynowego, telemedycyny i teleopieki. Współorganizator konferencji branżowych, panelista i promotor działalności badawczo-rozwojowej oraz transferu wiedzy z nauki do biznesu. Obecnie właściciel firmy zajmującej się transformacją cyfrową organizacji, prezes zarządu spółki oferującej chmurowe narzędzia ML i AI do przetwarzania danych diagnostycznych

Shona Peel – Global Retail Consultant -Shrink Advisory, NCR Voyix  – Specjalistka ds. Technologii z wieloletnim doświadczeniem w sektorze handlu detalicznego i zarządzaniu ryzykiem. Posiada doskonałą znajomość rozwiązań technologicznych stosowanych w handlu detalicznym.

Krzysztof Czerniak – właściciel, JK System Czerniak Sp.J. – Właściciel przedsiębiorstwa zajmującego się doradctwem oraz realizacją w kwestii zabezpieczeń przestrzeni sklepowych przed kradzieżami, wdrażaniem najnowszych systemów elektromagnetycznych EM, technologii EAS, a także dodatkowych systemów zabezpieczających (monitoring, kontrola dostępu).

Elżbieta Tomaszewska – Dyrektor ds. ryzyka transakcji i AML, Polskie ePłatności – Posiada szeroką wiedzę z obszaru obsługi klienta i zarządzania ryzykiem, popartą wieloletnim doświadczeniem w pracy w projektach oraz certyfikatem AgilePM 2.0 Foundation/Practitioner.