Technologia RFID
przemyśle budowlanym

Stosując technologię RFID (Radio-Frequency Identification) w budownictwie, musimy zagwarantować ich ekstremalną wytrzymałość. Jeśli tag ma być używany na zewnątrz, na przykład na powierzchni betonu, ważne jest, aby był odporny na warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, śnieg czy promieniowanie UV.

Na co zwracamy uwagę oferując tagi RFID w budowlance?

  • Tagi RFID muszą być odporne
    Jeśli tag będzie stosowany w trudnych warunkach przemysłowych, na przykład na prefabrykowanych elementach betonowych, powinien być odporny na wibracje, uderzenia i inne ekstremalne warunki.
  • Niwelowanie zakłóceń
    Tag musi być kompatybilny z materiałem, na którym będzie umieszczony. Jeśli będzie umieszczany na metalu, powinien być dostosowany do pracy w takim otoczeniu.
  • Mocowanie tagu RFID
    Pamiętamy o różnych metodach mocowania, takich jak klej, dwustronna taśma, pasek na rzep, śruby i nity. Wybór metody mocowania zależy od specyfiki aplikacji i materiału, na którym będzie umieszczony tag. Często tagi RFID są zalewane w betonowych elementach.
  • Zasięg i częstotliwość pracy RFID
    Ważne jest, aby tag miał odpowiedni zasięg odczytu i działał w odpowiedniej częstotliwości, zależnie od zastosowania.

Przy wyborze tagu RFID zwracamy uwagę na specyfikacje techniczne dostawcy oraz na referencje dotyczące użycia w warunkach przemysłowych czy budowlanych. Za dobór odpowiednich rozwiązań odpowiada Laboratorium Technologiczne Jwave RFID Hub w Bielsku-Białej oraz spółka Jantar.

Potrzebujesz supportu? Wypełnij FORMULARZ